Home - strona główna Stowarzyszenia2KOP.pl. płk rez. mgr inż. Krzysztof Załóg
Bydgoszcz, 13.01.2015 r.
Ostatnia aktualizacja danych: 13.01.2015 r.

Fotoreportaż
ze spotkania opłatkowego Zarządu Stowarzyszenia oraz spotkań wigilijnych w jednostkach współpracujących ze Stowarzyszeniem.

( Zdjęcia: Czesław HRUT, Sebastian SLINKO i Krzysztof ZAŁÓG)

Tradycyjne spotkanie opłatkowe, które odbyło się w dniu 10 grudnia 2014 r. w gościnnej restauracji “Dedal” w hotelu “IKAR” w Bydgoszczy było okazją do złożenia sobie nie tylko życzeń z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia lecz również okazją do wspomnień i podsumowania działalności w odchodzącym roku.

Powitanie zebranych przez Prezesa Stowarzyszenia.

Prezes Stowarzyszenia zaprosił na spotkanie Zarząd Stowarzyszenia, Dowódców jednostek wojskowych współpracujących ze Stowarzyszeniem, Mecenasów Stowarzyszenia, Prezesów Związków Żołnierzy, przyjaciół i aktywistów Stowarzyszenia. Uczestniczyło w spotkaniu 30 osób. Swoją obecnością zaszczycili nas między innymi:

• Honorowy Prezes Stowarzyszenia gen. bryg. Marian DERING;
  • Dziekan Dekanatu Inspektoratu Wsparcia SZ RP ks. Kanonik płk Zenon SURMA;
  • Szef Oddziału Centrum Doktryn i Szkolenia Sił Zbrojnych płk pil. Mirosław ŁUSIARCZYK;
  • Dowódca 22 Ośrodka Dowodzenia i Naprowadzania płk pil. Arkadiusz POLUSZYŃSKI;
  • Kierownik Polowych Warsztatów Lotniczych Bydgoszcz ppłk Paweł NAWROCKI;
  • Radna Rady Miasta Bydgoszcz p. Grażyna KUFEL;
  • Mecenas Stowarzyszenia, Prezes Zarządu M Broker Ubezpieczeniowy p. Krzysztof SOSNOWSKI;
  • Mecenas Stowarzyszenia były Dyrektor Naczelny WZL-2 ppłk rez. Alfred ZAŁUŻNY;
  • Wiceprezes Zarządu Kujawsko-Pomorskiego Okręgu Związku Oficerów Rezerwy RP im. Marszałka Józefa Piłsudskiego ppłk rez. Eugeniusz ANDRZEJEWSKI;
  • Prezes Przedsiębiorstwa Projektowo-Montażowego PROMONT ppłk rez. Leszek BUJAK;
  • Prezes Koła Regionalnego Stowarzyszenia Żandarmerii Wojskowej “Żandarm” w Bydgoszczy płk rez. Tomasz PIOTROWSKI.

Uroczystość rozpoczął gospodarz spotkania - Prezes Stowarzyszenia płk rez. Krzysztof ZAŁÓG, który gorąco i serdecznie powitał wszystkich przybyłych i zaproszonych gości. Wspólną modlitwę, prowadził ks. kan. płk Zenon SURMA, który następnie zaintonował, wspólnie wykonaną kolędę “Wśród nocnej ciszy” po której staropolskim obyczajem zgromadzeni łamali się opłatkiem składając sobie wzajemnie życzenia.

Ks. kan. płk Zenon SURMA czyta fragment Ewangelii.

Uczestnicy spotkania opłatkowego.

Na zakończenie oficjalnej części spotkania ks. kan. płk Zenon SURMA wraz z Prezesem Stowarzyszenia złożyli zgromadzonym i wszystkim członkom Stowarzyszenia życzenia radości i spokoju w czasie Świąt oraz realizacji planów zawodowych i rodzinnych.

Życzenia radosnych Świąt.

Podczas spotkania padło wiele ciepłych słów i podziękowań. Dzięki pomocy naszych przyjaciół i wpłat uczestników na stole pojawiły się smaczne, tradycyjne potrawy wigilijne

Uczestnicy spotkania opłatkowego.

Czas nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia to czas, który niesie ze sobą wiele wyjątkowych chwil i miłych spotkań. Na ręce Prezesa Stowarzyszenia dotarły zaproszenia na spotkania wigilijne z kadrą i pracownikami wojska 2 RWT SP i 22 ODN, od Przewodniczącej Rady Osiedla Błonie oraz od Zarządu Okręgu Kujawsko-Pomorskiego Związku Oficerów Rezerwy RP im. Marszałka Józefa Piłsudskiego.

Prezes oraz jego Zastępca reprezentowali Stowarzyszenie na tych uroczystościach.

Prezes na spotkaniu opłatkowym w 2 RWT SP.

Życzenia świąteczne od zaprzyjaźnionych instytucji:

Życzenia świąteczne.