Reportaż z Rajdu Opiekuna Podróżników

wpis w: Fotoreportaże | 0
W dniu 26 lipca odbył się I Rajd Opiekuna Podróżników organizowany przez Bydgoski Klub Turystyczny „Rowerowe Błonie”. Wzięło w nim udział 150 rowerzystów z Bydgoszczy i województwa Kujawsko-Pomorskiego.
Rajdem dowodził Prezes naszego Stowarzyszenia a 3 innych członków aktywnie pomagało w organizacji imprezy. Dzięki współpracy SŻPiS 2.KOP z Aeroklubem Bydgoskim zakończenie rajdu oraz festyn rowerowy mógł się odbyć na jego terenie.
Motywem przewodnim rajdu było odwiedzenie miejsc związanych z bydgoskim lotnictwem. Start przy Pomniku Lotników Ziemi Bydgoskiej Poległych na Frontach II Wojny Światowej.

Następnie pamiątkowe zdjęcie przy Wojskowych Zakładach Lotniczych nr 2
W przeprowadzeniu rajdu pomogła bydgoska policja.
Mieliśmy też swoją służbę kierowania ruchem.
Następnym punktem na lotniczej mapie był Port Lotniczy Bydgoszcz.
Po Puszczy Bydgoskiej przywitała kolumnę rowerową Bydgoszcz.
Wjazd uczestników rajdu na czele z Komandorem do Aeroklubu Bydgoskiego kończący objazd lotniczej Bydgoszczy.
Jednym z punktów programu Rajdu Opiekuna Podróżników św. Krzysztofa było poświęcenie pojazdów czyli rowerów. Dokonał tego kapelan naszego Stowarzyszenia.
Nasz Wiceprezes sędziował konkursy dla dzieci podczas festynu rowerowego.
W ramach rajdu przygotowana była krótka trasa rodzinna dla dzieci i konkursy sportowe.
Wiceprezes (jechał w peletonie) wręczał też nagrody.
Logistykiem rajdu był nasz kolega Tomek, który z rąk Prezesa OM PTTK Bydgoszcz otrzymał dużą brązową odznakę KOT.
Była muzyka, grochówka i kiełbasa z grilla.
Między innymi, dzięki Dyrektorowi Aeroklubu rajd zakończył się sukcesem. Podziękowanie wręczył Prezes BKT „Rowerowe Błonie”
Na rajdzie gościli również: poseł na sejm RP p. Jan Szopiński, wiceprzewodniczący Rady Miasta p. Lech Zagłoba-Zygler i
przewodniczący Rady Osiedla Błonie p. Krzysztof Kołodziejczyk.

Impreza była bardzo udana, uczestnicy zadowoleni i już czekają na II Rajd Opiekuna Podróżników.