Relacja z XII Międzynarodowej Wystawy Air Fair

wpis w: Fotoreportaże | 0

Tekst płk w st. spocz. Krzysztof ZAŁÓG
Zdjęcia ppłk rez. Czesław HRUT

Na zaproszenie Prezesa Zarządu – Dyrektora Naczelnego Wojskowych Zakładów Lotniczych Nr 2 S.A. przedstawiciele Zarządu Stowarzyszenia uczestniczyli 17 maja 2019 r. w XII edycji Międzynarodowej Wystawy Air Fair w Bydgoszczy. O godz.10.00 nastąpiło uroczyste otwarcie wystawy. Pierwszy dzień AIR FAIR dedykowany był wyłącznie Wystawcom i zaproszonym gościom. Swoje stoiska i eksponaty zaprezentowało prawie 100 wystawców. Goście uczestniczyli  w sympozjum, którego myślą przewodnią były innowacje i kierunki rozwoju lotnictwa. Poza pokazami lotniczymi dużo  działo się również na ziemi. Tu każdy  mógł zobaczyć samoloty wojskowe oraz sprzęt logistyczny. Zaprezentowała się także jedna z jednostek Wojsk Specjalnych – Formoza.

Wystawa jest okazją do spotkań byłych i obecnych żołnierzy w stalowych mundurach.

Maskotką wystawy był sympatyczny Airferek.

Odwiedziliśmy też stoiska mecenasów i przyjaciół naszego Stowarzyszenia.