Fotoreportaż z Opłatkowego Spotkania Koleżeńskiego Członków Stowarzyszenia w dniu 12.12.2017 r.

wpis w: Fotoreportaże, Spotkania | 0

ppłk rez. Czesław Hrut
Bydgoszcz, dnia 07.01.2018 r.
Ostatnia aktualizacja danych: 08.01.2018 r.
Zdjęcia: Wiesława Cysewska, Czesław Hrut, Adam Pawłowski

Uczestnicy spotkania opłatkowego.
Uczestnicy spotkania opłatkowego.

Spotkanie rozpoczął Prezes Stowarzyszenia płk rez. Krzysztof Załóg, witając wszystkich Członków i gości przybyłych na to ostatnie w starym 2017 roku spotkanie koleżeńskie.

Rozpoczęcie spotkania i powitanie gości.

Wśród zaproszonych gości serdecznie powitani zostali:

  • Prezes Honorowy Stowarzyszenia gen. bryg. w st. spocz. Marian DERING;
  • gen. bryg. rez. Tadeusz GŁOWACKI;
  • Szef 2.Rejonu Wsparcia Teleinformatycznego Sił Powietrznych ppłk Robert ŚWIERCZYŃSKI
  • Kapelan Dekanatu Inspektoratu Wsparcia SZ RP ks. mjr Andrzej MIGAŁA;
  • Mecenas Stowarzyszenia ppłk w st. spocz. dr inż. Leszek BUJAK;
  • Mecenas Stowarzyszenia Pan Krzysztof SOSNOWSKI;
  • Wiceprzewodniczący Rady Miasta Bydgoszcz Pan Jan SZOPIŃSKI;
  • Przewodniczący Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Osiedla Błonie Pan Robert KUFEL;
  • Prezes Koła Nr 1 Związku Żołnierzy WP płk w st. spocz. Edmund ŁĄCZNY;
  • Prezes Stowarzyszenia Żandarmerii Wojskowej „Żandarm” płk rez. Tomasz PIOTROWSKI;
Zaproszeni goście.

Do ceremonii rozpoczęcia spotkania opłatkowego poproszony został kapelan wojskowy ks. mjr Andrzej Migała. Tradycją spotkań opłatkowych jest odczytanie fragmentu ewangelii św. Mateusza o narodzinach Jezusa, poświęcenie opłatków i potraw oraz złożenie życzeń bożonarodzeniowych i noworocznych. Odczytany został również okolicznościowy list skierowany do żołnierzy z życzeniami na Boże Narodzenie od biskupa polowego Wojska Polskiego gen. bryg. dr. Józefa Guzdka.

Odczytanie fragmentu ewangelii.
Odczytanie listu z życzeniami od biskupa polowego WP.

Następnie Prezes Stowarzyszenia i członkowie Zarządu rozdali opłatki każdemu uczestnikowi spotkania, którymi łamano się składając życzenia świąteczne.

Składanie życzeń przy opłatku.

Po złożeniu życzeń na stoły podano ciepłe potrawy w postaci czerwonego barszczu z krokietami, pysznych pierogów i smażonej ryby. Na świątecznie ustrojonych stołach znajdowały się także różne potrawy na pięknie przystrojonych półmiskach. Wszystkie potrawy były pyszne.

Po uroczystej części wstępnej spotkania i posileniu się ciepłymi potrawami, ku wielkiemu zaskoczeniu uczestników, głos zabrał zaproszony gość specjalny – znakomity pieśniarz Pan Krzysztof Filasiński – obdarzony aksamitnym barytonem śpiewak bydgoski, wokalista i konferansjer, od 2000 do 2009 roku artysta chóru Opery Nova w Bydgoszczy.

Dwuczęściowy koncert składał się w pierwszej części z pięknych kolęd, a druga część to piękne fragmenty operowo-operetkowe i popularne piosenki rozrywkowe.

Piękne kolędy w przepięknym wykonaniu Pana Krzysztofa wprawiły wszystkich uczestników w niesamowitą atmosferę świąteczną. Słowa kolęd wciskały się na usta uczestników, jednak większość z zapartym tchem delektowała się pięknym wykonaniem kolęd przez solistę. Jednak solista zachęcił kilka osób do wspólnego śpiewania kolęd. Zwrotkę kolędy między innymi zaśpiewał donośnym głosem płk w st. spocz. Edmund Łączny.

Kolędę śpiewa płk w st. spocz. Edmund Łączny.

W przerwie koncertu kolęd Prezes Stowarzyszenia poprosił o uwagę i odczytał życzenia urodzinowe dla Mecenasa Stowarzyszenia ppłk w st. spocz. dr inż. Leszka Bujaka z okazji 80. urodzin. Wręczenie okolicznościowego dyplomu spotkało się z miłym zaskoczeniem ze strony Jubilata. Cała sala, z solistą na czele, na stojąco odśpiewała Szanownemu Jubilatowi piękne „100 lat”.

Jubilat i 100 lat.

W repertuarze drugiej części koncertu były skoczne i czasami frywolne utwory rozrywkowe, Ta druga część koncertu szczególnie paniom przypadła do gustu, ale panowie również z wielką przyjemnością słuchali. Słowa i melodie kolejnych utworów sympatycznie wpadały do uszu i wręcz pchały się na usta słuchających. Kilka osób nawet odważyło się wesprzeć solistę w śpiewie. Objawiło się naprawdę kilka talentów wśród uczestników spotkania.

Po koncercie Pan Krzysztof zebrał gorące owacje za przepiękne muzyczne uświetnienie tegorocznego spotkania opłatkowego.

W dalszej części spotkania uczestnicy delektowali się pysznymi potrawami i wspólnymi rozmowami na różne ciekawe tematy. Aż ciężko było się rozstawać, gdy nieuchronnie zbliżała się godzina zakończenia spotkania.

Prezes i Członkowie Zarządu Stowarzyszenia serdecznie dziękują wszystkim uczestnikom spotkania za stworzenie świetnej atmosfery. Serdeczne podziękowania składamy Pani Kierowniczce i zespołowi sali bankietowej „Perła” za wspaniałą obsługę, piękny świąteczny wystrój i smaczne potrawy.

Serdecznie zapraszamy Członków i Sympatyków Naszego Stowarzyszenia do aktywnego uczestniczenia we wszystkich przedsięwzięciach i spotkaniach ujętych w planie pracy Stowarzyszenia i pieczołowicie organizowanych przez Zarząd Stowarzyszenia w 2018 roku.