Obchody Święta Lotnictwa 22.08.2018 r.

wpis w: Zaproszenia | 0

Święto Lotnictwa jest obchodzone 28 sierpnia w rocznicę zwycięstwa Franciszka Żwirko i Stefana Wigury w Międzynarodowych Zawodach Samolotów Turystycznych Challenge w 1932 rok. W tym roku, obchodzić będziemy 86. rocznicę tamtego wydarzenia.

Zapraszamy wszystkich członków Stowarzyszenia ŻPiS 2.KOP z rodzinami

do wzięcia udziału w bydgoskich obchodach  Święta Lotnictwa, które odbędą się w dniu 22 sierpnia 2018 roku.

Harmonogram przebiegu uroczystości

10.00  Msza Święta w Kościele Garnizonowym w Bydgoszczy

11.30  Złożenie kwiatów pod tablicą pamiątkową na cześć jednostek wojskowych Wojsk Lotniczych i Obrony Powietrznej i tablicą   „Piloci bydgoskich jednostek lotnictwa wojskowego, którzy zginęli w katastrofach wykonując loty pod polskim niebem” w Parku 2. KOP na bydgoskim Błoniu ( organizator Koło nr 1 Związku Żołnierzy Wojska Polskiego w Bydgoszczy)

12.00  Uroczysty apel przy Pomniku Lotników na Bydgoskim Błoniu (organizator 22 Ośrodek Dowodzenia i Naprowadzania):

• podniesienie flagi państwowej
  • okolicznościowe przemówienia