Fotoreportaż ze spotkania koleżeńskiego z okazji Świąt Rodzajów Wojsk w dniu 22 września 2017 r.

wpis w: Fotoreportaże, Spotkania | 0

płk rez. Krzysztof Załóg
Bydgoszcz, 25.09.2017 r.
Ostatnia aktualizacja danych: 27.09.2017 r.
( Zdjęcia: autor )

Zgodnie z naszą tradycją 22 września 2017 r. w Sali bankietowej „Perła”w Bydgoszczy przy ul. Broniewskiego 4b, odbyło się coroczne spotkanie koleżeńskie Członków Stowarzyszenia Żołnierzy, Pracowników i Sympatyków 2. Korpusu Obrony Powietrznej z okazji świąt rodzajów wojsk, których obchody przypadają na przełomie miesięcy sierpień – październik:

  • 28 sierpnia – Święto Lotnictwa Polskiego,
  •  września – Święto Wojsk Obrony Przeciwlotniczej,
  • 5 października – Święto Wojsk Radiotechnicznych,
  • 8 października – Święto Wojsk Łączności i Informatyki.

 

Po raz pierwszy gościliśmy w „Perle” i będziemy miło wspominać spędzony tam czas. Idealnie skomponowane menu, miła obsługa i niezapomniana atmosfera pozostaną na długo w naszej pamięci. Wszyscy uczestnicy spotkania otrzymali na początku imprezy pamiątkowy znaczek.

Spotkanie rozpoczął Prezes Stowarzyszenia płk rez. Krzysztof Załóg witając wszystkich przybyłych członków i zaproszonych gości. Ogółem w imprezie uczestniczyło prawie 40 osób. Swoją obecnością spotkanie uświetnili:

  • Prezes Bydgoskiego Koła Regionalnego Stowarzyszenia Żandarmerii Wojskowej „ŻANDARM” płk rez. Tomasz Piotrowski,
  • Wiceprezes Kujawsko-Pomorskiego Zarządu Wojewódzkiego Związku Żołnierzy Wojska Polskiego, Prezesa Koła nr 1 płk. w st. spocz. Edmund Łączny,
  • Mecenas Stowarzyszenia, były Prezes Zarządu – Dyrektor Naczelny WZL-2 S.A., p. Alfred Załużny.

Wiceprzewodniczący Rady Miasta Bydgoszczy p. Jan Szopiński, który ze względów służbowych nie mógł przybyć na spotkanie, złożył na ręce prezesa Stowarzyszenia serdeczne życzenia dla świętujących członków Stowarzyszenia.

Prezes Stowarzyszenia wita gości i uczestników spotkania

Miłym punktem spotkania było wręczenie pisemnych życzeń członkom-jubilatom naszego Stowarzyszenia, którzy ukończyli 80 lat i więcej. Tym razem życzenia urodzinowe z rąk Prezesa Stowarzyszenia otrzymał ppłk w st. spocz. Stanisław Rudniewski z okazji 82 urodzin.

Prezes wręcza pamiątkowy dyplom ppłk. w st. spocz. Stanisławowi Rudniewskiemu

Wiceprezes Kujawsko-Pomorskiego Zarządu Wojewódzkiego Związku Żołnierzy Wojska Polskiego, Prezesa Koła nr 1 płk. w st. spocz. Edmund Łączny poinformował zebranych o spotkaniu dotyczącym ustawy emerytalnej.

Przemawia płk. w st. spocz. Edmund Łączny
Uczestnicy spotkania
Uczestnicy spotkania

W dalszej części spotkania głos zabrał nestor bydgoskiego lotnictwa wojskowego płk w st. spocz. pil. Stanisław Szajczyk przekazując uczestnikom spotkania informacje o upamiętnieniu poległych pilotów bydgoskich jednostek lotnictwa wojskowego, którzy zginęli w katastrofach wykonując loty pod polskim niebem w Polsce.

Nestor bydgoskiego lotnictwa wojskowego płk w st. spocz. pil. Stanisław Szajczyk.
Humory dopisywały – od lewej ppłk rez. Edward Strzelecki, ppłk rez. Czesław Hrut i płk rez. Tomasz Piotrowski
Uczestnicy spotkania
Razem w służbie i po jej zakończeniu – od lewej mjr w st. spocz. Ryszard Danielski, ppłk w st.spocz. pil. Tadeusz Mazur, płk rez. Krzysztof Załóg

W imieniu Zarządu Stowarzyszenia serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w spotkaniu i oczywiście za stworzenie sympatycznej koleżeńskiej atmosfery. Zapraszamy do licznego udziału w następnym spotkaniu.