Fotoreportaż z zawodów strzeleckich z okazji 25 lat Żandarmerii Wojskowej

wpis w: Fotoreportaże | 0

płk rez. mgr inż. Krzysztof Załóg
Bydgoszcz, 28.06.2015 r.
Ostatnia aktualizacja danych: 28.06.2015 r.
Zdjęcia: Krzysztof Załóg

W dniu 27.06.2015 r. na zaproszenie Bydgoskiego Koła Regionalnego Stowarzyszenia ŻW “ŻANDARM” i Oddziału ŻW w Bydgoszczy reprezentacja Stowarzyszenia uczestniczyła w zawodach strzeleckich z okazji “25 lat Żandarmerii Wojskowej” przeprowadzonych na Strzelnicy Garnizonowej w Bydgoszczy.

W programie zawodów były następujące konkurencje indywidualne i zespołowe oraz dwubój:

strzelanie z pistoletu wojskowego 9 mm P-83 (13 strzałów – 10 najlepszych ocenianych, czas konkurencji 5min., tarcza 23p);
strzelanie z karabinu 7,62 kbk AK (13 strzałów – 10 najlepszych ocenianych, czas konkurencji 5 min., tarcza 23p).

W zawodach uczestniczyły 3 osobowe zespoły reprezentujące Oddział ŻW w Bydgoszczy, Związki i Stowarzyszenia Wojskowe oraz koła regionalne Stowarzyszenia “Żandarm”.

Stowarzyszenie ŻPiS 2 KOP reprezentowali:

ppłk w st. spocz. Henryk Nazarewicz;
ppłk rez. Roman Pacanowski;
ppłk rez. Jacek Popowicz.

Kierownikiem drużyny był Prezes Stowarzyszenia płk rez. Krzysztof Załóg.

Drużyna naszego Stowarzyszenia.

O godz. 10.00 zawody strzeleckie otworzył Prezes Bydgoskiego Koła Regionalnego Stowarzyszenia ŻW “ŻANDARM” płk rez. Tomasz Piotrowski życząc zawodnikom dobrej sportowej walki i satysfakcjonujących wyników.

Otwarcie zawodów strzeleckich.

Pierwsza konkurencja została rozegrana na strzelnicy pistoletowej. Każdy zawodnik miał do swojej dyspozycji lunetę, dzięki czemu mógł korygować celowanie.

Na rubieży wyjściowej.
Nasza drużyna w akcji.
Sędziowie zawodów przy pracy.

Po emocjach wynikających z pierwszej części zawodów nastąpiła przerwa na kawę.

Odpoczynek przed drugim strzelaniem.

Druga konkurencja to strzelanie z broni długiej w pozycji leżącej.

Nasza drużyna na stanowiskach ogniowych.
Po strzelaniach z Z-cą Komendanta Oddziału ŻW w Bydgoszczy.

Przed ogłoszeniem wyników Organizator zawodów zaprosił uczestników na smaczną wojskową grochówkę.

Reprezentacja Stowarzyszenia walczyła dzielnie, czego wyrazem było zdobycie I miejsca w konkurencji indywidualnej strzelania z 7,62 kbk AK z wynikiem 92 pkt. przez ppłk rez. Jacka Popowicza. GRATULUJEMY !

Ogłoszenie wyników.
Płk rez. Tomasz Piotrowski Prezes Bydgoskiego Koła Regionalnego Stowarzyszenia ŻW “ŻANDARM” wręcza nagrodę za I miejsce w strzelaniu z broni długiej.
Podium w konkurencji strzelania z broni długiej.
Trofeum Stowarzyszenia.

Na zakończenie zawodów uwieczniliśmy na fotografii reprezentację Stowarzyszenia z Organizatorami. Dziękujemy za zaproszenie.

Pamiątkowe zdjęcie z Organizatorami zawodów.