Fotoreportaż z zawodów strzeleckich o Puchar Prezesa Stowarzyszenia ŻPiS 2.KOP przeprowadzonych w dniu 12.04.2014 r.

wpis w: Fotoreportaże | 0

płk rez. mgr Krzysztof Załóg
ppłk rez. mgr inż. Czesław Hrut
Bydgoszcz, 22 kwietnia 2014 r.
Ostatnia aktualizacja danych: 22.04.2014 r.
Robert Marciński i Krzysztof Załóg

W dniu 12 kwietnia 2014 r. na strzelnicy garnizonowej w Bydgoszczy odbyły się zawody strzeleckie o Puchar Prezesa Stowarzyszenia Żołnierzy, Pracowników i Sympatyków 2. KOP. W zawodach rywalizowało 32 członków i sympatyków Stowarzyszenia. Zawodnikom kibicowało kilkanaście osób towarzyszących.

Celem zawodów było współzawodnictwo sportowe jako czynnik rekreacji i utrzymania sprawności psychofizycznej. Strzelania prowadzone były z 9 mm pistoletu wojskowego P-83 do popiersia (figura bojowa nr 23p) z odległość: 25 m. Zawodnicy strzelali z postawy stojącej z wolnej ręki lub oburącz. Oceniano 10 strzałów w kwalifikacji indywidualnej. Zawody przeprowadzono zgodnie z zasadami określonymi w “Programie strzelań z broni strzeleckiej”, Szkol. 857/2012 oraz z ustaleniami regulaminu opracowanego na potrzeby zawodów.

Po zakończeniu strzelań komisja sędziowska wyłoniła zwycięzcę zawodów i ustaliła ostateczną kolejność zawodników na liście wyników.

  1. Zwycięzcą zawodów został ppłk rez. Zbigniew Nowakowski, który wynikiem 92 punktów zdobył Puchar Prezesa Stowarzyszenia.
  2. Drugie miejsce zajął Pan Maciej Tabuła uzyskując 90 punktów.
  3. Trzecie miejsce, również wynikiem 90 punktów, lecz z mniejszą ilością 10-tek, zdobył ppłk rez. Jacek Popowicz.

Gratulujemy!!!

Zawody mogły odbyć się tylko dzięki współpracy z 2. Rejonem Wsparcia Teleinformatycznego Sił Powietrznych, który zabezpieczył merytoryczną i logistyczną stronę przedsięwzięcia. Dla uczestników zawodów przygotowane zostały ciekawe i pouczające zajęcia pokazowe, m.in. naukę celowania, posługiwanie się polowym sprzętem łączności, nakładanie odzieży ochronnej przed skażeniami oraz zajęcia sportowe dla dzieci i młodzieży. Dzięki osobistemu zaangażowaniu dowództwa i wyznaczonej kadry 2. RWT SP zawody były zorganizowane na wysokim poziomie. Prezes i Zarząd Stowarzyszenia serdecznie dziękują za bezpieczne przeprowadzenie zawodów.

Na wysokości zadania stanął również współorganizator zawodów, Prezes firmy M Broker Ubezpieczeniowy i Mecenas naszego Stowarzyszenia, Pan Krzysztof Sosnowski, który ufundował puchar, nagrody rzeczowe oraz catering z zaprzyjaźnionej Restauracji TANGO. Dziękujemy za wsparcie i pomoc w zorganizowaniu zawodów.

Pogoda dopisała, więc wszyscy uczestnicy zawodów w miłej atmosferze i pożytecznie spędzili czas na świeżym powietrzu.

Rozpoczęcie zawodów. Szef 2 RWT SP ppłk Wiesław Tereba przedstawia wszystkim przybyłym osobom zasady obowiązujące na strzelnicy wojskowej.
Kierownik strzelania i komisja sędziowska zawodów.
Puchar Prezesa Stowarzyszenia ŻPiS 2.KOP do zdobycia (pierwszy z lewej). Drugi puchar został ufundowany dla najlepszego zawodnika firmy M Broker Ubezpieczeniowy.
Kierownik strzelania kpt. Remigiusz Serwin udziela zawodnikom instruktażu do strzelań.
Pierwsza zmiana na linii otwarcia ognia i pierwsze strzały w zawodach.
Prezes Stowarzyszenia płk rez. Krzysztof Załóg obserwuje zawody wraz z Szefem 2. RWT SP ppłk. Wiesławem Terebą i Przewodniczącym Komisji Sędziowskiej ppłk. rez. Czesławem Hrutem.
Punkt nauczania zasad posługiwania się bronią. W tle: zabezpieczenie medyczne.
Zadowoleni uczestnicy zawodów. Od lewej: płk rez. Witold Antosik, ppłk rez. Janusz Niewiadomy.
Jeden z ważniejszych elementów zabezpieczenia logistycznego zawodów – gorąca grochówka, kiełbasa, boczek i kaszanka z grilla, wiejski chleb, smalec i ogórki kiszone. Obecnie nazywa się to catering :-).
Komisja sędziowska w czasie pracy. Tabela z wynikami wyświetlana jest na ekranie monitora.
Były meteorolog 2.KOP ppłk rez. dr Bogdan Bąk sprawdza pogodę z wykorzystaniem smartfona. Pod takim patronatem pogoda nie ma prawa przeszkodzić zawodnikom w uzyskiwaniu wysokich wyników.
Odzież ochronna przed skażeniami cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród młodszych uczestników.
Mecenas Stowarzyszenia ŻPiS 2.KOP Pan Krzysztof Sosnowski sprawdza swoje umiejętności przed decydującą rozgrywką.
Sprawdzanie strzałów próbnych. Co z tego wynika?
Prezesowska zmiana. Wyniki tylko dla zainteresowanych :-).
Ogłoszenie wyników zawodów.
Uczestnicy w skupieniu wysłuchują końcowych wyników zawodów.
Jest zwycięzca. Prezes Stowarzyszenia z pucharem zmierza w kierunku najlepszego zawodnika zawodów.
Gratulacje dla zwycięzcy zawodów ppłk rez. Zbigniewa Nowakowskiego. Puchar wręcza Prezes Stowarzyszenia płk rez. Krzysztof Załóg. Mecenas Stowarzyszenia Pan Krzysztof Sosnowski zmierza z nagrodą rzeczową.
Zdobywca drugiego miejsca Pan Maciej Tabuła. Prezes Stowarzyszenia gratuluje i wręcza dyplom.
Trzecie miejsce na pudle. Ppłk rez. Jacek Popowicz przyjmuje dyplom i nagrodę rzeczową oraz gratulacje od Prezesa Stowarzyszenia i Szefa 2. RWT SP.
Wszyscy strzelcy otrzymali pamiątkowe medale.

W imieniu organizatorów zawodów jeszcze raz gratulujemy zwycięzcom, a wszystkim zawodnikom i osobom towarzyszącym dziękujemy za dyscyplinę i wzorowe zachowanie się na strzelnicy wojskowej.