14.09.2012 – Spotkanie koleżeńskie członków SŻPiS 2. KOP

wpis w: Fotoreportaże, Spotkania | 0

Zgodnie z “Rocznym Planem Zamierzeń Stowarzyszenia Żołnierzy, Pracowników i Sympatyków 2 KOP na 2012 rok” w dniu 14.09.2012 r. na terenie Aeroklubu w Bydgoszczy odbyło się spotkanie koleżeńskie członków Stowarzyszenia z okazji świąt rodzajów wojsk. Na spotkanie przybyły 43 osoby.

W imieniu Zarządu Stowarzyszenia powitania osób przybyłych na spotkanie dokonał kol. Henryk Nazarewicz. Sekretarz Stowarzyszenia kol. Edward Strzelecki zapoznał uczestników spotkania z aktualnościami z życia Stowarzyszenia, w tym o przebiegu akcji pomocy dla ppłk. rez. Lesława Adamczyka w zakupie schodołazu. Akcja spotkała się z dużym zainteresowaniem środowiska wojskowego. Wpłynęło wiele wpłat pieniężnych na konto. W najbliższym czasie pieniądze zostaną przekazane potrzebującemu zgodnie z określonymi procedurami.

Do grona członków Stowarzyszenia dołączyło kilka osób, będących jeszcze w służbie m. in. z Inspektoratu Wsparcia SZ, rezerwistów, jak też pracowników wojska. To dobry znak i potwierdzenie, że Stowarzyszenie spełnia pożądaną przez członków funkcję utrzymywania więzi koleżeńskich zarówno ludzi służących i pracujących kiedyś w strukturach 2. KOP, jak też z nim sympatyzujących. Nawiązano kolejne kontakty koleżeńskie i zapewniano się nawzajem, że następnego spotkania na pewno nikt nie odpuści, o ile tylko zdrowie będzie dopisywało. W rozmowach przewijały się również propozycje, by spotkania członków Stowarzyszenia organizować częściej niż tylko 2-3 razy w roku. Zarząd Stowarzyszenia, w procesie planowania na kolejny rok, będzie analizował i uwzględniał wszystkie postulaty członków, również i w tej kwestii.

Spotkanie, już tradycyjnie, przebiegało w miłej i koleżeńskiej atmosferze. Przez prawie 5 godzin trwały rozmowy i dyskusje na różne tematy. Wymieniano się wspomnieniami z lat służby wojskowej i pracy, dzielono się refleksjami i przemyśleniami z życia na emeryturze, także sprawami wyższej wagi więc trochę polityki i problemów społecznych, ale tak raczej delikatnie. Żartów i toastów jak zwykle nie zabrakło.

Stronę łaskoczącą podniebienia uczestników spotkania zabezpieczała zaprzyjaźniona firma cateringowa z Więcborka. Uczestnicy mogli delektować się kromką swojskiego chleba ze smalcem z kamionkowego naczynia, ogórkiem kiszonym, grillowaną karkówką, szaszłykiem i kiełbaską, ciepłym barszczem czerwonym i innymi specjałami. Oczywiście dokładki były możliwe więc i kromek chleba ze smalcem zjeść można było ile kto miał ochoty.

Miło i sympatycznie było patrzeć na twarze cieszących się ze wspólnego spotkania kolegów i koleżanek, czego dowodem niech będą załączone zdjęcia. Zapraszajmy zatem do naszego grona osoby, które kiedyś włożyły swój wysiłek w historię 2. KOP i jednostek podległych. Niech nikt z tych osób nie pozostanie sam, niech zawsze mają do kogo przysłowiowe usta otworzyć. Młodsi już nie będziemy, więc cieszmy się razem z tego co nam jeszcze los dobrego zrządza.

Organizatorzy spotkania i tym razem nie zawiedli. Członkowie Zarządu w osobach: kol. Edward Strzelecki, kol. Henryk Nazarewicz, kol. Janusz Niewiadomy i kol. Czesław Hrut zadbali o to, by nikomu niczego w czasie spotkania nie brakowało. Nie stwierdzono więc osób niezadowolonych ze spotkania i panującej atmosfery w tym bezdeszczowym na szczęście dniu, mimo powiewającego czasami silnie wrześniowego wiatru. Niech więc zdrowie dalej dopisuje i do miłego zobaczenia na kolejnym spotkaniu.

Zdjęcia udostępnili: płk rez. Stanisław Rudniewski i ppłk rez. Czesław Hrut.

Autor notatki: ppłk rez. Czesław Hrut.