12.04.2011 – Posiedzenie Zarządu Stowarzyszenia

wpis w: Organizacyjne | 0

Dnia 12.04.2011 r. odbyło się Posiedzenie Zarządu, podczas którego omówiono zadania wynikające z planu pracy.

W pierwszej części zapoznano sie z odpowiedzią prezydenta Bydgoszczy w sprawie nawiązania przez Stowarzyszenie współpracy z placówką oświatową z terenu Bydgoszczy. Uzgodniono tryb dalszego postępowania, zmierzający do podpisania w czerwcu br. umowy o współpracy na niwie edukacyjnej dot. wychowania patriotyczno-obronnego.

Następnie szczegółowo omówiono tryb i formę udziału Stowarzyszenia w najbliższych przedsięwzięciach patriotycznych, takich jak:

• zawody sportowo-obronne w strzelaniu z broni krótkiej i długiej o puchar marszałka sejmiku woj. kujawsko-pomorskiego i prezesa ZW ZŻWP /15.04.2011r./;
  • spotkanie patriotyczno-obronne z młodzieżą szkół podstawowych i gimnazjalnych ze strzelaniem z broni sportowej /14.04.2011r./;
  • Przegląd pieśni patriotycznej i żołnierskiej pod patronatem ministra ON i marszałka Sejmiku Woj. Kuj.-Pom. /14-15.04.2011r./;
  • spotkanie z kombatantami z okazji obchodów 65. rocznicy zakończenia II wojny światowej.

W posiedzeniu udział wzięli:

• gen. bryg. Marian Dering;
  • ppłk rez. Wiesław Kosicki;
  • ppłk rez. Edward Strzelecki;
  • ppłk rez. Edmund Łączny;
  • ppłk. rez. Janusz Niewiadomy.

Zarząd zaplanował kolejne spotkanie na 10 maja 2011 r.